Art Grup Cam Sanayi
Art Grup Cam Sanayi

Teklif Formu

Adınız Soyadınız

E-posta adresiniz

Telefon

Mesajınız

Art Grup Cam Sanayi Art Grup Cam Sanayi

Menü

CNC Cam İşleme

CNC Cam İşleme

Yüksek teknoloji ürünü yazılımlar ve mekanik yapılar sayesinde çok küçük parçalarda camı minimum sapma payı ile (milimetrenin onda biri) işlemek mümkündür. 

Yüksek teknoloji ürünü yazılımlar ve mekanik yapılar sayesinde çok küçük parçalarda camı minimum sapma payı ile (milimetrenin onda biri) işlemek mümkündür. 
 
CNC ile hem cam hem de mermer işlenebilir. Hatta masa gibi her iki materyalin birlikte kullanıldığı ürünlerde materyalleri perdahlayabilir. 
 
CNC makinesi ile cam işleme adına yapılabilecekler, üretilecek parçaları tasarlayan kişinin hayal gücüyle sınırlıdır.
 
Değişik Profillerle Kenar İşleme
 
CNC ile kenar işleme uygulaması disk şeklinde kesicilerle ya da işlem süresi daha uzun olan ancak daha kaliteli sonuç veren 90 derecelik bizote makinesi ile yapılır. Özel bir profil gerektiğinde buna uygun kesiciler sipariş verilebilir. 
 
Keserek Cam Delme
 
CNC ile cam delme işlemi, lavabonun tezgaha monte edilmesi, aynaya spot ışık yerleştirilmesi ve ya duvar kaplamalarına priz takılması gibi çeşitli uygulamalarda kolaylık ve güven sağlar.  Açılan oyuklar rodajlanmış hatta bizote yapılmış bile olabilir. 
 
İç ve Dış Açılarda Bizote Yapılması
 
Özel tasarım mobilya gibi özel uygulamalar durumunda aynaların içe doğru bizote yapılması, 5 eksenli CNC'den önce ciddi problemlere sebep oluyordu.  Oldukça dezavantajlı bir yöntem olmasına rağmen iç köşeler yalnızca el ile işleniyordu. Artık, sadece iç köşelerde değil, tam olarak her açıda ve kalınlıkta, bizote makinesi üzerinden gerekli kontroller sağlanabilmekte ve işlem yapılabilmektedir.
 
Cam Yüzeyini ve Kenarını İşleme
 
5 eksenli CNC sistemi sayesinde camın hem yüzeyini hem de kenarını istenildiği gibi işlemek mümkündür.  Camın yüzeyine ve ya kenarına işlenmesi istenilen yazı değişik boyutlarda, derinliklerde veya kalınlıklarda olabilir. İşleme sade karakterlerden oluşabileceği gibi karışık çizimlerden de oluşabilir.